Stowarzyszenie Telewizji Kablowej

"CENTRUM" Zgierz

PROGRAM LOKALNY

Stowarzyszenie Telewizji Kablowej ”Centrum” Zgierz tworzy program lokalny od 30 lat. Jesteśmy w Zgierzu i okolicach jedyną telewizją informującą o sprawach i problemach mieszkańców, którymi z uwagi na swój zasięg nie interesują się większe stacje. Program lokalny Telewizji Centrum dociera do ponad siedmiu tysięcy domostw poprzez sieć kablową STVK „CENTRUM” Zgierz oraz sieć STVS „Dubois” w Zgierzu (ponad 15 tysięcy odbiorców). Ponadto można nas oglądać w Internecie poprzez stronę  www.centrum.zgierz.pl lub serwisy youtube. Zarówno najnowsze, jak te archiwalne programy, znaleźć można także na naszym facebook’owym fanpage’u (szacunkowo poprzez Internet każdy z naszych programów ogląda 1-2 tysiące osób). Informacje ze Zgierza i powiatu nadajemy premierowo trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o 18.30 oraz w całodobowym systemie powtórkowym (około 30 emisji na dobę).

W programie lokalnym każdy znajdzie coś dla siebie. Naszą ideą jest dostarczanie Państwu informacji dotyczących naszego miasta, a także powiatu, dlatego serwis informacyjny „Wydarzenia” zajmuje główną pozycję w ramówce. Oprócz serwisów informacyjnych na naszej antenie emitujemy audycje publicystyczne, wywiady, relacje z miejskich wydarzeń, reportaże i felietony. W każdą środę miesiąca swoją premierę ma jeden z naszych cyklicznych programów autorskich: interwencyjny „Zgierski Patrol”, poradnik „Dobrze radzę… czyli Vademecum CENTRUM”, program edukacyjny „Lekcja Zgierskiej Historii” czy poświęcona zgierskim radom osiedli „Nasza Mała Ojczyzna”. Natomiast w co drugi piątek po „Wydarzeniach” swoje miejsce w ramówce ma program publicystyczny „w CENTRUM uwagi”. Miłośnikom sportu raz w miesiącu dedykowany jest „Zgierski Magazyn Sportowy”, zaś kultury magazyn „Kulturalnik”. Ponieważ ramówka programu lokalnego jest żywa, odpowiadamy na Państwa sugestie nowymi audycjami – prócz informacji chcemy dostarczać Państwu cennych wiadomości np.  o organizacjach non-profit, wydarzeniach kulturalnych, a także dostarczać rozrywki i wzruszeń.

Koncesja Nr 317/K/2018-TK z dnia 26 marca 2018 roku

na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „Telewizja Centrum” o charakterze uniwersalnym. Koncesja obowiązuje od dnia 8 lipca 2018 r. i wygasa z dniem 7 lipca 2028 r.

Nadawcą Programu Lokalnego TV Centrum Zgierz jest Stowarzyszenie Telewizji Kablowej Centrum Zgierz, z siedzibą w Zgierzu (95-100), przy ul. Lechonia 2.

W skład organów Stowarzyszenia wchodzą:

Zarząd STVK „Centrum” Zgierz (członkowie zarządu są jednocześnie beneficjentami rzeczywistymi ujawnionymi w CRBR).

1. Piotr Kurzawa – Prezes Zarządu

2. Janusz Łuczak – Wiceprezes Zarządu ds. Promocji i Marketingu

3. Stanisław Bednarek – Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych

4. Mirosław Kolenda – Sekretarz Zarządu

Komisja Rewizyjna

1. Jolanta Misztal – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

2. Bożenna Zagozda – Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej

3. Elżbieta Jamróz – Sekretarz Komisji Rewizyjnej

Wskazujemy, że organem właściwym w sprawach radiofonii i telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nadawca podlega jurysdykcji Rzeczpospolitej Polskiej.

KONTAKT

STVK „Centrum” Zgierz

ul. Lechonia 2, 95-100 Zgierz
tel. 42 716 16 90
e-mail: biuro@centrum.zgierz.pl

Biuro Obsługi Klienta

tel. 42 716 16 90
e-mail: bok@centrum.zgierz.pl

Redakcja Programu Lokalnego

tel. 512 100 520
e-mail: redakcja@centrum.zgierz.pl
www.centrum.zgierz.pl

Znajdź nas